Özellikler

İsteğe Bağlı Veri Alma ve İletme

Casio IT-800 serisi, kapalı veya açık mekan, gece veya gündüz, ortam ya da görev fark etmeksizin isteğe bağlı verileri alma ve gerçek zamanlı olarak iletme gereksinimlerini karşılayan bir kablosuz iletişim teknolojisi sunar.
Yüksek hızlı 3G WWAN (HSDPA), WLAN (IEEE802.11b/g) ve Bluetooth teknolojileri ve GSM ağı üzerinden cep telefonu özelliği desteklenmektedir. Ek olarak, IT-800’ün tüm modellerinde entegre bir temassız akıllı kart okuyucu/yazıcı bulunmaktadır. Bu teknoloji kombinasyonları, IT-800’ü çoğu ticari uygulama için en ideal endüstriyel PDA kılmaktadır.

Casio Orijinal Darbeye Dayanıklı LCD Ekran

IT-800, en son Casio “Blanview®” LCD teknolojisine sahiptir.
Casio bu özgün teknolojiyle LCD tasarımında bir dizi teknik devrim yaratmış ve sektördeki en yüksek parlaklık ve kontrast oranına ulaşmıştır. Ekrandaki metin ve görüntüler, kuvvetli güneş ışığı gibi tüm ışık koşulları altında son derece net bir şekilde görünür. Ek olarak, Casio LCD geleneksel tasarımlara kıyasla çok daha az güç tüketir ve dolayısıyla, bir bütün olarak cihazın pil ömrü artar. Ekran tasarımında, dokunmatik panel ile LCD arasına yerleştirilen darbe emici malzeme, panel yüzeyinin herhangi bir noktasına gelen kayda değer darbeleri emerek bu darbelerin geleneksel ekranlara kıyasla çok daha az hasara ve arızaya dönüşmesine neden olur.

Temassız Akıllı Kart Okuyucu/Yazıcı

NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) teknolojisiyle donatılmış temassız akıllı kart okuyucu/yazıcı, veri alışverişi için geliştirilmiş bir kısa menzilli kablosuz iletişim teknolojisidir. Genellikle yolcu taşımacılık biletleri, kimlik ve üyelik kartları için kullanılan bu teknoloji, kullanıcıların ve müşterilerin bir el cihazıyla etkileşim kurması için sağlam ve güvenli bir yöntem sunar.
IT-800 serisinin tüm modellerinde, ISO14443 Tip A/Tip B kartlarıyla ve FeliCa teknolojisiyle uyumlu entegre temassız akıllı kart okuyucu/yazıcı bulunur. Kullanıcılar için güvenli oturum açma veya erişim kontrolü ve yolcu bileti kontrolü gibi uygulamalar olası kullanım alanlarından sadece bazılarıdır.

GPS İşlevselliği

IT-800 serisinin tüm WWAN modellerinde entegre olarak sunulan yüksek hassasiyetli GPS alıcı-verici, gerçek zamanlı konum tabanlı uygulamaların geliştirilmesine imkan tanır.
Bu özellik kullanılarak lojistik, postane ve perakende faaliyetleri veya tüm saha çalışanları için daha etkili rota planlaması yapılması yakıt ve işgücü maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayabilir.
Ayrıca, koli teslimatı gibi iş akışı olaylarını GPS üzerinden etiketleme veya kanıt amacıyla görüntü çekme özellikleri, uygulama çözümlerinizin izlenebilirliğini artırır ve müşteri hizmetlerinizde iyileştirmeler yapmanıza olanak sağlar.

Gelişmiş Tarama Özelliği

IT-800, çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılayan çeşitli tarama özellikleri sunar. Sadece 1D barkodların okunması gereken uygulamalar için hızlı, doğru lazer tarayıcı donanımına sahiptir; bununla birlikte, hem 1D hem de 2D sembollerinin okunmasını sağlayan C-MOS görüntüleyicili modeller de bulunmaktadır. Hangi tarama teknolojisi kullanılırsa kullanılsın, tüm çalışma ortamlarında en yüksek okuma performansının yakalanmasını sağlayan çeşitli özellikler vardır. Bu özellikler arasında gelişmiş şifre çözme motoru ve yüksek hızlı CPU ile yüksek RAM kapasitesiyle güçlendirilmiş donanım performansı yer almaktadır.

Zorlu Kullanım Koşullarında Maksimum Dayanıklılık

Casio, el terminallerini sert kullanım koşullarına maruz kalabilecekleri uygulamalar da dahil olmak üzere her türlü ortamda mükemmel performans gösterecek şekilde tasarlar ve üretir.
IT-800 maksimum dayanıklılık hedefi göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve geliştirme aşaması sırasında çeşitli ortam testleriyle titizlikle değerlendirilmiştir. Cihaz IP54 koruma sınıfı (IEC60529 standardına uygun) toz ve su geçirmezlik seviyesine ve 1,5 metre yükseklikten betona düşme dayanıklılığına sahiptir ve ilgili uluslararası standartlar doğrultusunda 3G kuvvete kadar titreşim testlerine tabi tutulmuştur. Ekran paneli, 530 g ağırlığında bir çelik topun 25 cm yükseklikten üzerine bırakılarak darbe dayanıklılığı testine tabi tutulmuştur. IT-800, -20°C ila +50°C sıcaklık aralığında çalışır.


Ekran paneli darbe testi


Su geçirmezlik testi


Toz geçirmezlik testi


Düşmeye karşı dayanıklılık testi


Titreşim testi

İnsan Odaklı Tasarım

Şık, ergonomik tasarıma sahip ve tam özellikli modeli sadece 340 g ağırlığında olan IT-800 her cebe rahatlıkta sığar. İyi düşünülmüş kompakt bir tasarım anlayışıyla tasarlanan tuş takımı, sık kullanılan tuşların çoğu kullanıcının başparmağıyla kolaylıkla erişebileceği bir konumda olması dolayısıyla kullanım kolaylığı sağlar. Ana tuşlardan hafifçe ayrılmış dört adet renkli fonksiyon tuşu (F1 – F4) ve cihazın her iki elde rahatlıkla kullanılmasını sağlayan üç adet tetik tuşu vardır. Cihazın ergonomik özellikleri, uluslararası düzeyde kabul gören ISO13407 standardına uygun olarak yürütülen gerçek test ve geliştirme çalışmalarının ürünüdür.

Otomatik Odaklama Özellikli 2.0 Megapiksel Kamera

IT-800’ün bazı modellerinde 2.0 megapiksel renkli dijital kamera donanımı vardır. Bu kamera, güçlü otomatik odaklama özelliği sayesinde hasarlı ürünleri tanımlama, belgelerin fotoğrafını çekerek kaydetme ve araç plakalarını belirleme gibi işlemlerde yüksek kaliteli görüntüler alabilir. Dijital görüntü çekme işlemi, ayrı bir kamera kullanılmasına ya da iki farklı cihazdan alınan görüntü ve veri kayıtlarının birleştirilmesine gerek kalmadan uygulama iş akışına sorunsuz bir şekilde dahil edilebilir. Çözümlerin güçlendirilmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla kullanılabilecek sınırsız bir potansiyele sahiptir.

Microsoft® Windows Mobile® 6.5

IT-800 serisi, Windows Mobile® Sürüm 6.5 işletim sistemi platformu ile birlikte sunulur. WWAN modelleri için Professional, diğer modeller için Classic olmak üzere iki sürüm bulunmaktadır. Bu platform, mobil cihazlar ve PDA’lar için en yeni platformdur ve kurumsal ya da ticari çözümler için temel altyapı olarak kullanıma uygundur. Windows Mobile 6.5, PDA kullanıcı arabirimindeki en son geliştirmeleri sunar, çeşitli kablosuz teknolojilerinin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar ve Windows Mobile cihazları için piyasada satılan mevcut çözüm paketlerini ve yazılımları çalıştırabilir.

Çok Yönlü Yapılandırmalar

Modele bağlı olarak, tümü endüstri standardı teknik özelliklere uygun olan bir SDIO yuvası, microSD yuvası ve SIM kart yuvası bulunur. Cihazın arkasındaki özel genişletme bağlantı noktası, isteğe bağlı ekstra cihazların eklenmesine olanak tanıyarak IT-800’ün yeni geliştirilen teknolojilerle uyumlu özelleştirilmiş bir sürümünün elde edilmesini sağlar.

Sistem Yapılandırması